|
Terugblik op TomTom
Begin februari behandelde ik een optiecombinatie in TomTom met een looptijd tot juni en beloofde deze bij expiratie te evalueren. Terwijl u dit leest, is de juni-expiratie achter de rug, maar terwijl ik dit schrijf, zijn er nog twee dagen te gaan. Uitgangspunt was te profiteren van de hoge beweeglijkheid van TTM. Na een piek van 40.85 en een dal van 24 noteerde de navigatieleverancier 26.80 bij een stand van de AEX van 451.
We kozen voor een combinatie zonder aandelen om niet te veel risico bij een koersdaling te lopen. Dit was ingegeven door de angst voor prijserosie en concurrentie van Microsoft en Garmin. We verkochten de call en put TTM juni 2006 met uitoefenprijs 27 voor 7.25 premie. Omdat we calls verkochten zonder de onderliggende aandelen te bezitten, kochten we de call TTM juni 2006 met uitoefenprijs 32 voor 1.70. Per saldo ontvingen we 7.25 – 1.70 = 5.55.
Maximale winst was te behalen bij een expiratiekoers van 27. Alle opties lopen dan waardeloos af en we verdienen volledig de ontvangen 5.55. Naar boven zit de positie dicht. In de backspread (de verkoop van een call met een lagere uitoefenprijs en de koop van een call met een hogere uitoefenprijs) kunnen we maar 5 verliezen (het verschil tussen 27 en 32) terwijl we 5.55 hebben ontvangen. Aan de onderkant levert de positie pas verlies op bij een koers van 21.45 (27 – 5.55).
Huidige koers
Inmiddels staat de AEX na een daling van 8,65 % op 412 en noteert TTM 31.45 ofwel 17,35 % hoger. Zo blijkt maar weer: angst is een slechte raadgever. De call 27 noteert twee dagen voor expiratie 4.50, de put 27 is waardeloos en de call 32 noteert 0.30. De call 27 is deep in the money en heeft nog slechts 0.05 verwachtingswaarde. De call 32 heeft geen intrinsieke waarde; de premie is pure verwachtingswaarde.
Omdat we geen assignments willen en per saldo nog 0.25 (0.30 – 0.05) verwachtingswaarde kunnen verzilveren kopen we de call 27 terug en verkopen de call 32. De waardeloze put mag expireren. Per saldo moeten we 4.20 (4.50 – 0.30) betalen en realiseren een winst van 1.35 (5.55 – 4.20). Niet geweldig maar in deze belabberde marktomstandigheden in ieder geval een winstje.
Van Lieshout & Partners houdt voor haar cliënten posities in aandelen en opties TomTom aan. Kees van Lieshout heeft posities in TomTom via het Dutch Stock and Option Fund.
|